Oferta OSK Bielski

Kategoria B

firefox Uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t oraz pojazdem z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t. Kategoria B prawa jazdy uprawnia również do kierowania ciągnikiem rolniczym bez przyczep. Kurs na tę kategorię można rozpocząć trzy miesiące przed ukończeniem 18 lat. Szkolenie odbywa się samochodem marki Hyundai i20.
Cena kursu zawiera:
- 30 godz. zajęć teoretycznych (w tym 4 godz. z pierwszej pomocy)
- 30 godz. zajęć praktycznych
- materiały szkoleniowe (podręcznik kierowcy kat. B, pytania testowe, płyta CD - nauka + egzamin, znaki drogowe, notatnik kursanta, Kodeks Ruchu Drogowego) dla każdego kursanta.
Jazdy rozpoczynamy w umówionym miejscu i czasie dogodnym dla kursanta. Godzina zajęć teoretycznych trwa 45 minut, natomiast praktycznych 60 minut -zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym. Wykłady teoretyczne odbywają się przeważnie dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Dni zajęć i godziny ustalane są z grupą na pierwszym spotkaniu organizacyjnym.

Kategoria B+E

Uprawnia do kierowania samochodami osobowymi z przyczepami, lawetą, campingiem oraz ciągnikiem z dwoma przyczepami. Szkolenie kończy się jedynie egzaminem praktycznym państwowym.